..


Acar Factoring A.Ş.
Sayın Abdullah Acar tarafından kurulan Acar Factoring, sektöründe ilk faaliyet izni alan şirketlerdendir. 1993 yılından beri güçlü mali yapısı, rekabetçi fiyat politikası ile hızlı ve kaliteli bir finansal hizmet veren şirketimiz, özellikle KOBİ lerin nakit akışları için etkin çözüm önerileri sunmaktadır.

Acar Holding A.Ş.
Sayın Abdullah Acar'ın kurucusu olduğu diğer şirketler ise; 1977 yılında kurulan Acar Holding, gayrimenkul alımı, satımı, kiralaması ile mülkiyetimizdeki gayrimenkuller üzerine ihtiyaca yönelik konut, villa, büro, işyeri, fabrika inşaatı yapımında faaliyet gösteren ve 1983 yılında kurulan Acar Yapı İnşaat ve Sanayi A.Ş., turizm sektöründe faaliyet gösteren ve 1984 yılında kurulan Acar Turizm A.Ş. ,menkul kıymetler alım-satımı, portföy yönetimi, kurumsal finansman alanlarında faaliyet gösteren ve 1987 yılında kurulan Acar Menkul Değerler A.Ş.'dir. Ayrıca 2002 yılında Miami-ABD de kurulan Acar Enterprises, Inc. ile emlak alım-satımı ve bazı yatırım alanlarında faaliyet göstermekteyiz.

Acar Holding ve diğer şirketlerimiz İstanbul, Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sokak No:29 Esentepe adresindeki Genel Müdürlük binamızda faaliyetlerini sürdürmektedirler. Tüm şirketlerimizin yönetimi kurucumuz Sayın Abdullah ACAR'ın ailesine aittir.

Acar Holding ve diğer şirketlerimiz hiçbir banka ve finans kuruluşundan destek almadan kendi özkaynakları ve gayrimenkulleri ile bugünlere gelmiştir.

Bahsi geçen şirketlerimiz dışında Sayın Abdullah ACAR şahsi işleri dolayısı ile gelir vergisi mükellefidir. 1999 - 2000 - 2001 yıllarında gelir vergisi sıralamasında ilk 100 kişi arasına girmiş, 2001 yılında ise İstanbul - Beykoz İlçesi gelir vergisi sıralamasında ikinci olarak takdirle ödüllendirilmiştir.